Postać do komiksu “Ciechan” wybrana!

Written by on 23 kwietnia 2018

Postać do komiksu “Ciechan” wybrana!

 
 
00:00 /
 
1X
 

Pierwsza edycja ogólnopolskiego komiksowego spersonalizowanego konkursu plastycznego pt.:’Narysujcie ciekawą postać do komiksu pt.:Ciechan’ okazała się ogromnym sukcesem. Przypomnijmy, że tematem konkursu zorganizowanego przez Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, Wydawnictwo Kado Studio oraz Coyot Presents było narysowanie ciekawej postaci, która stanie się inspiracją do komiksu pt. ‘Ciechan – Dziedzictwo Lechitów’ i finalnie trafi na jego łamy!
Mówi pomysłodawca konkursu i autor przyszłego komiksu Rafał Kado:

Spośród kilkuset znakomitych zgłoszeń ‘Kapituła Konkursu’ – pod przewodnictwem nestora i mistrza Pana Zygmunta Similaka i w składzie: Dariusz Cybulski, Rafał Kado, Gabriela Becla, Zbigniew Tomecki, Patryk Cabała, Nikodem Cabała, Janina Janakakos-Szymańska, Jacek Piekut, Robert Zaręba – musiała wyłonić i uhonorować tylko kilku zwycięzców. A jak mówi Dariusz Cybulski z Coyot Presents nie było to zadanie łatwe:

 

Lista uczestników:

I nagroda dla sióstr – Gabrieli i Roksany Śpiegowskich – Trzcianno, za prace pt. “ŁOWCZYNI” i “CIECHANOWSKA SYRENKA”.

II nagroda dla – Mateusza Drelicha – Tuchola

III nagroda dla – Jakuba Ciołkiewicza – Koluszki.

Specjalne wyróżnienie:

Julia Jędrzejak – Janowice Wielkie

Maja Kupka – Radomierz

Wyróżnienia:

Alicja Lewicka – Ciechanów

Kinga Dudko – Zagruszany

Anna Brzozowska – Inowrocław

Ksawery Barcikowski – Inowrocław

Hubert Persal – Inowrocław

Marcel Chruściel – Skarżynek

Julia Maria Nowak – Janowice Wielkie

Magdalena Ignaciuk – Janowice Wielkie

Katarzyna Kluk – Janowice Wielkie

Paweł Adamów – Słupsk

Amna Mohammad – Poznań

Piotr Kozioł – Ropczyce

Mikołaj Wolniak – Ciechanów

Natasza Nosarzewska – Ciechanów

Wiktoria Lankiewicz – Ciechanów

Apolonia Kołodzińska – Ciechanów

Iga Zuch – Ciechanów

Marcel Kucharski – Ciechanów

Oliwier Kalinowski – Ciechanów

Wiktoria Mendyk – Ciechanów

Nikola Korzeniewska – Ciechanów

Marika Rycharska – Ciechanów

Szymon Wysocki – Ciechanów

Julia Tobolska – Ciechanów

Antoś Talarowski – Ciechanów

Antoś Chodkowski – Ciechanów

Aleksandra Szwejkowska – Ciechanów

Alicja Szpalerska – Ciechanów

Alan Ambrochowicz – Ciechanów

Adam Falęcki – Ciechanów

Julia Prusińska – Ciechanów

Mateusz Lewandowski – Ciechanów

Hanna Leonowicz – Dygowo

Kinga Kado – Ojrzeń

Ewelina Klep – Chruszczewo

Martyna Klep – Chruszczewo

 


Current track

Title

Artist