Zmiany w diecezji

Written by on 4 maja 2020

Nominacje proboszczowskie

1. Ks. mgr Piotr Chojnowski, proboszcz parafii pw. św. Walentego w Unierzyżu, z dniem 1 lipca 2020 r., mianowany proboszczem parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Uniecku.
2. Ks. mgr Grzegorz Wojciech Dobrzeniecki, proboszcz parafii pw. Świętego Krzyża w Płocku, z dniem 1 lipca 2020 r., mianowany proboszczem parafii pw. św. Stanisława BM w Dąbrowie.
3. Ks. mgr Jacek Robert Gołębiowski, proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM w Dąbrowie, z dniem 1 lipca 2020 r., mianowany proboszczem parafii pw. Świętego Krzyża w Płocku.
4. Ks. mgr Wojciech Iwanowski, proboszcz parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Uniecku, z dniem 1 lipca 2020 r., mianowany proboszczem parafii pw. św. Stanisława BM w Lekowie.
5. Ks. mgr Marek Jędrzejewski, proboszcz parafii pw. św. Anny w Kobylnikach, z dniem 1 lipca 2020 r., mianowany proboszczem parafii pw. św. Walentego w Unierzyżu.
6. Ks. kan. dr Tomasz Kadziński, proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Sierpcu, z dniem 1 lipca 2020 r., mianowany proboszczem parafii pw. św. Antoniego w Żurominie.
7. Ks. mgr Andrzej Kopczyński, proboszczem parafii pw. św. Jakuba w Słupi, z dniem 1 sierpnia 2020 r., mianowany proboszcz parafii pw. św. Floriana w Radzanowie.
8. Ks. mgr Krzysztof Krawczak, po powrocie z pracy misyjnej w Kazachstanie, z dniem 1 lipca 2020 r., mianowany proboszczem parafii pw. św. Barbary w Chrostkowie.
9. Ks. kan. mgr Jacek Lubiński, proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Janowcu Kościelnym, z dniem 1 lipca 2020 r., mianowany proboszczem parafii pw. św. Stanisława Kostki w Rypinie.
10. Ks. kan. dr Dariusz Piotr Majewski, wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku, z dniem 1 lipca 2020 r., mianowany proboszczem parafii pw. św. Jakuba w Słupi.
11. Ks. mgr Wiesław Piotr Mordon, proboszcz parafii pw. NMP Szkaplerznej w Żmijewie, z dniem 1 lipca 2020 r., mianowany proboszczem parafii pw. św. Małgorzaty w Gralewie.
12. Ks. mgr Dariusz Multon, proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Zambskach, z dniem 1 lipca 2020 r., mianowany proboszczem parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Sierpcu.
13. Ks. kan. dr Dariusz Marek Piskorski, wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku, z dniem 4 maja 2020 r., mianowany proboszczem parafii pw. św. Mikołaja w Gąbinie.
14. Ks. Artur Adam Rogala, po urlopie zdrowotnym, z dniem 1 lipca 2020 r., mianowany proboszczem parafii pw. św. Kazimierza w Siemiątkowie.
15. Ks. mgr Marek Trymers, proboszcz parafii pw. św. Barbary w Chrostkowie, z dniem 1 lipca 2020 r., mianowany proboszczem parafii pw. Matki Boskiej Różańcowej w Wyszynach.

Nominacje na administratorów
1. Ks. mgr Ryszard Błaszkowski, wikariusz parafii pw. św. Zygmunta w Płocku, z dniem 1 lipca 2020 r., mianowany administratorem parafii pw. św. Anny w Kobylnikach.
2. Ks. mgr Paweł Biedrzycki, kapelan Domu Pomocy Społecznej w Obrytem, z dniem 1 lipca 2020 r., mianowany administratorem parafii pw. NMP Szkaplerznej w Żmijewie.
3. Ks. mgr Tomasz Lemański, wikariusz parafii pw. św. Stanisława BM w Drobinie, z dniem 1 lipca 2020 r., mianowany administratorem parafii pw. św. Wojciecha w Zambskach.
4. Ks. mgr Zbigniew Olszewski, wikariusz parafii pw. Ducha Świętego w Płocku, z dniem 1 lipca 2020 r., mianowany administratorem parafii pw. św. Mikołaja w Niedzborzu.
5. Ks. mgr Dariusz Sielczak, wikariusz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Gostyninie, z dniem 1 lipca 2020 r., mianowany administratorem parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Janowcu Kościelnym.

Przejścia na emerytury
1. Ks. kan. Stanisław Gajewski, proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Niedzborzu, z dniem 30 czerwca 2020 r., przechodzi na emeryturę.
2. Ks. Stanisław Gąsiorowski, proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Różańcowej w Wyszynach, z dniem 30 czerwca 2020 r., przechodzi na emeryturę.
3. Ks. prał. Kazimierz Kowalski, proboszcz parafii pw. św. Antoniego w Żurominie, z dniem 30 czerwca 2020 r., przechodzi na emeryturę.
4. Ks. kan. Marian Matusiak, proboszcz parafii pw. św. Kazimierza w Siemiątkowie, z dniem 30 czerwca 2020 r., przechodzi na emeryturę.
5. Ks. kan. dr Jan Stanisław Piotrowski, proboszcz parafii pw. św. Małgorzaty w Gralewie, z dniem 30 czerwca 2020 r., przechodzi na emeryturę.
6. Ks. inf. mgr Marek Smogorzewski, proboszcz parafii pw. św. Stanisława Kostki w Rypinie, z dniem 30 czerwca 2020 r., przechodzi na emeryturę.
7. Ks. Franciszek Stepnowski, proboszcz parafii pw. św. Floriana w Radzanowie, z dniem 31 lipca 2020 r., przechodzi na emeryturę.
8. Ks. mgr Franciszek Jan Tuszyński, proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM w Lekowie, z dniem 30 czerwca 2020 r., przechodzi na emeryturę.

 

† Piotr Libera
BISKUP PŁOCKI

Ks. Piotr Grzywaczewski
KANCLERZ


Current track

Title

Artist