Mieszkaniec powiatu płockiego trafił na trzy miesiące do ośrodka wychowawczego. Nastolatek ukradł samochód, nie zatrzymał się do kontroli drogowe i staranował radiowóz – a to dopiero początek wykroczeń.
Do opisywanej sytuacji doszło 1 stycznia przed północą. To wtedy dyżurny płockiej jednostki otrzymał zgłoszenie o kradzieży pojazdu z powiatu łęczyckiego. Z informacji posiadanych przez policję wynikało, że złodziej kieruje się skradzionym Volkswagenem w kierunku Gostynina i Płocka.
Mówi podkom. Monika Jakubowska, oficer prasowa płockiej policji.
Nieletni odpowie za kradzież, jazdę bez uprawnień, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz szereg innych wykroczeń.
Na tym jednak odpowiedzialność 16-latka się nie skończy…
Foto. KMP Płock

