Brązowy medal płocczanina w Pucharze Świata w kickboxingu

Zredagował(a) on 16 lipca 2024

Zgodnie z kalendarzem WAKO(World Asociation Kickboxing Organization) – największej światowej federacji kickboxingu w Budapeszcie (Węgry) – rozegrana została coroczna kolejna 29. edycja Pucharu Świata w Kickboxingu (Hungarian Kickboxing World Cup).Płocczanin Rafał Dobies zdobył brązowy medal Pucharu Świata w kickboxingu full-contact w kat. wag. -75kg.

Zawody były jednym z najwyższej rangi turniejów w kickboxingu jakie są rozgrywane na świecie. Turniej był przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych. Współzawodnictwo odbywało się jednocześnie na trzynastu matach oraz pięciu ringach. Rywalizowano w wszystkich formułach walki, czterech planszowych: pointfighting, light-contact, kick-light, musical-form oraz w trzech ringowych: full-contact, low-kick i K-1 rules. Do turnieju zgłosiło się łącznie 2250 uczestników reprezentujących 50 państw z całego świata, nawet tak odległych jak USA, Canada, Gwatemala, Nowa Zelandia, Australia, Argentyna, Brazylia, Indonezja, Meksyk, Irak czy RPA. Wśród nich nie zabrakło najbardziej licznej reprezentacji Polski, która liczyła aż 322 zawodników a w niej również reprezentantów Płocka, byli nim Rafał Dobies zawodnik klubu LKS „Puncher” Płock i jednocześnie członek Kadry Narodowej Seniorów i Piotr Maślanka trener Rafała z klubu LKS „Puncher” Płock.

Rafał po intensywnych przygotowaniach został zgłoszony jako reprezentant Kickboxing Team Poland i wystartował w ringowej, pełno kontaktowej formule full-contact w kategorii wagowej -75kg. Dla mającego już na koncie kilkadziesiąt medali wszystkich kolorów Mistrzostw Polski i Pucharów Polski oraz złote medale zorganizowanych w Polsce turniejów międzynarodowych: EUSA ( Europejskich Igrzysk Akademickich) w K-1 Rules oraz Polish Open (Otwartego Międzynarodowego Pucharu Polski) w full-contact i kick-light, jako kolejny jeszcze wyższy etap sportowego rozwoju. Płocczanin tym razem również nie zawiódł i wrócił z zdobytym brązowym medalem Pucharu Świata w kickboxingu full-contact w kat. wag. -75kg. Po drodze pokonał w ćwierćfinale m.in. bardzo dobrego zawodnika gospodarzy Węgra Sandora Bardosi i uległ dopiero w półfinale aktualnemu mistrzowi świata Margulanowi Aidaruly z Kazachstanu.

Wyjazd i uczestnictwo w turnieju zawodnika klubu był dofinansowany przez Urząd Miasta Płocka w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2024 r.