Będzie nowa sala gimnastyczna w SP12
Zredagował(a) Michał Siedlecki on 29 stycznia 2026
Miasto przygotowuje się od budowy nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 12 w Płocku. Jak podaje włodarz miasta, Płock inwestuje w młodzież i konsekwentnie modernizuje miejską bazę oświatową.
Do urzędu wpłynęło 13 ofert, z czego siedem mieści się w założonym budżecie. Od chwili wyboru i podpisania umowy wykonawca będzie miał 11 miesięcy na opracowanie dokumentacji wraz z kosztorysem.
Budowa rozpocznie się od rozbiórki starego obiektu wraz z jego połączeniem z budynkiem szkoły. Postawiona zostanie nowa sala gimnastyczna wraz z dwukondygnacyjnym zapleczem dla młodzieży oraz nauczycieli, wraz ze wszystkimi instalacjami: kotłownią, wentylacją i klimatyzacją.
Miasto chce również założyć instalację fotowoltaiczną. W nowym łączniku z budynkiem szkoły zamontowana zostanie zaś winda dla osób z niepełnosprawnościami.