Bezpłatna opieka dentystyczna w jednej z płońskich szkół podstawowych

Zredagował(a) on 4 kwietnia 2025

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku powstał gabinet stomatologiczny. Uczniowie będą mogli korzystać z bezpłatnej pomocy stomatologicznej. Jest to efekt współpracy samorządu, stomatologa, NFZ i szkoły. Mówi Andrzej Pietrasik, burmistrz miasta Płońsk.

Miasto wsparło powstanie gabinetu kwotą 34 tysięcy złotych. Docelowo z opieki dentystycznej w Szkole Podstawowej nr 2 również uczniowie innych płońskich szkół. Mówi Jarosław Chyliński, dyrektor szkoły.

Opieka dentystyczna dla dzieci jest bardzo ważna, ponieważ będzie miała także profilaktyczny charakter. Mówi Anna Korpikiewicz, stomatolog.

Gabinet będzie czynny w środy i czwartki w godz. od 9.00 do 13.00.

fot. UM Płońsk


KRDP Ciechanów

Radio KRDP Ciechanów

Current track

Title

Artist

Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z plików cookie, abyśmy mogli zapewnić Ci najlepszą możliwą wygodę użytkowania. Informacje o plikach cookie są przechowywane w Twojej przeglądarce i spełniają takie funkcje, jak rozpoznawanie Cię, gdy wracasz na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.