Co się wydarzyło w kotłowni szkoły w Glinojecku?
Zredagował(a) Barbara Tokarska on 19 listopada 2025
11 listopada doszło tam do pożaru sadzy – wyjaśnił w audycji Gość Dnia Łukasz Kapczyński burmistrz miasta i gminy Glinojeck.
Akcja trwała do wieczora, a następnego dnia piec został naprawiony i ogrzewanie wróciło do normy – dodał burmistrz.
W szkole było chodniej, ale nie było konieczności przejścia na nauczanie zdalne – zaznaczył burmistrz.
Sytuacja wyglądała groźnie, ale udało się ją rozwiązać bez większych szkód – podkreśla burmistrz.
Szkołę czeka termomodernizacja. Powstanie ogrzewanie pompą ciepła. Jak powiedział w audycji burmistrz, nie będzie jednak likwidacji pieca. Dlaczego?
Termomodernizacja rozpocznie się jeszcze w tym roku.
Foto: UMiG w Glinojecku