Site icon KRDP – Pogodnie każdego dnia

Derby Mazowsza już w sobotę

Na takie mecze kibice czekają najbardziej. W sobotę, w przeddzień setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, Jurand Ciechanów zagra o prymat na Mazowszu z Mazurem Sierpc. Mówi trener Juranda Arkadiusz Chełmiński:

Obydwa zespoły spotkały się już w tym sezonie na parkiecie. W półfinale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim górą byli sierpczanie, wygrywając 29:27, czego wcale nie zapowiadała pierwsza połowa. Losy spotkania odwrócił po przerwie wychowanek Juranda, bramkarz Łukasz Romatowski.

Przed sezonem Mazur był typowany do walki o najwyższe lokaty. Rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Druga od końca pozycja to spory zawód dla kibiców. W lepszych nastrojach są ciechanowianie. Dwa zwycięstwa beniaminka w sześciu meczach to wynik na miarę oczekiwań. Początek meczu o godzinie 17.00 w hali MOSiR.