Dominik Sarapata nowym zawodnikiem Wisły Płock
Zredagował(a) Tomek Gorczyca on 27 stycznia 2026
18-letni pomocnik Dominik Sarapata został nowym zawodnikiem Wisły Płock. Dołączył do zespołu Nafciarzy na zasadzie półrocznego wypożyczenia z FC Kopenhaga.
Sarapata urodził się 25 października 2007 roku w Świętochłowicach. Piłkarsko wychował się w Józefce Chorzów, skąd jako 13-latek trafił do Akademii Górnika Zabrze. Z zabrzańskim klubem w sezonie 2022/2023 wywalczył Mistrzostwo Polski Juniorów Młodszych U-17. Na początku sezonu 2024/2025 zadebiutował w Górniku II, a rundę wiosenną rozpoczął już w podstawowym składzie pierwszego zespołu. Jego bilans w kampanii 2023/2024 to 25 występów, 9 w III lidze oraz 16 w ekstraklasie, zakończonych pierwszą bramką w najwyższej klasie rozgrywkowej – przeciwko Śląskowi Wrocław.
Po udanym debiutanckim półroczu w PKO Bank Polski Ekstraklasie młody pomocnik przeniósł się do FC Kopenhaga, najbardziej utytułowanego klubu piłkarskiego w Danii. Jesienią zanotował tam 12 występów, 1 bramkę i 2 asysty w różnych rozgrywkach – od Pucharu Danii, przez kwalifikacje Ligi Mistrzów, po Ligę Młodzieżową UEFA i krajową U19 Boys League.
Sarapata jest reprezentantem Polski U-19, a wcześniej występował w kadrach U-18, U-17 oraz U-16.