Druga edycja “Wędrującej wystawy” stowarzyszenia Mazowieckiego Związku Artystów Sztuk Pięknych MZASP zagościła po świętach w Sejmie RP. Wernisaż odbędzie się dzisiaj 23 kwietnia, a prace prezentowane będą do 29 kwietnia br.
„Wędrująca wystawa” to projekt, który artyści MZASP rozpoczęli w 2025 roku. Chcą – istniejąc poza publicznym obiegiem galerii, muzeów i innych – prezentować własną twórczość, opowiadać o tym, jak widzą, odczuwają świat i nasze życia. Sztuka jest opowieścią o trudach i radościach, o tym, jak rozumieć złożony świat dookoła i utrzymywać harmonię w życiu.
„Wędrująca wystawa” – będzie podróżować po Mazowszu i po Polsce, niosąc ze sobą piękno sztuki, talenty artystek i artystów ze stowarzyszenia oraz wszystkie wizje i marzenia. Artystyczna droga autorów prac wiedzie przez różne ścieżki tematyczne, a inspiracje czerpią z wielu źródeł, dużą ich część stanowi natura i relacje z osobami, które ich otaczają – czytamy na stronie Związku Artystów Sztuk Pięknych.
UCZESTNICZKI I UCZESTNICY WYSTAWY – 2. edycja (Sejm RP, 22-29.04.2025)
- Katarzyna Bąkowska-Roszkowska
- Nanuli Burduli
- Joanna Ciepiela
- Aleksandra Cybulska
- Łukasz Dymiński
- Joanna Gąsiorowska
- Anna Górecka
- Beata Ignaczak
- Agnieszka Janiszewska
- Ewa Janowska
- Ewa Jendraszko
- Anna Kamińska
- Kazimierz Krasowski
- Zofia Kujawa
- Monika Laskowska
- Marlena Lewandowska
- Renata Madajczyk
- Urszula Michalska
- Małgorzata Olewińska
- Małgorzata Omelańczuk-Pawluk
- Beata Ordakowska
- Ewa Ostaficzuk
- Anna Pągowska
- Katarzyna Przybyłowska
- Krystyna Ruminkiewicz
- Jolanta Smykowska
- Ewa Standyło
- Waldemar Stepnowski
- Katarzyna Ślusarska
- Katarzyna Środowska
- Maja Troszkiewicz
- Andrzej Walasek
- Sławomir Wesołowski
- Ewa Witkowska
- Wojciech Witkowski
Foto: MZASP

