Dzieciństwo bez przemocy
Zredagował(a) Tomek Gorczyca on 18 listopada 2025
Dzieciństwo bez Przemocy to coroczna ogólnopolska kampania, która mobilizuje społeczeństwo do ochrony dzieci przed przemocą i budowania bezpiecznego, wspierającego dzieciństwa. Jak co roku do kampanii włącza się płocki szpital. O szczegółach powie nam Wioletta Żółtańska, pielęgniarka oddziałowa Klinicznego Oddziału Chirurgii Dziecięcej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku.
Czy nasze społeczeństwo ma świadomość odnośnie tego tematu?
19 listopada — Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci, kiedy Polska znów zaświeci na czerwono.