Edmundsson zostaje w Wiśle Płock do 2027 roku
Zredagował(a) Tomek Gorczyca on 23 grudnia 2025
Wisła Płock przedłużyła kontrakt z Andriasem Edmundssonem. Reprezentant Wysp Owczych związał się z klubem nową umową, która obowiązywać będzie co najmniej do 30 czerwca 2027 roku.
25-letni obrońca dołączył do Nafciarzy przed sezonem 2024/2025 z Chojniczanki Chojnice i szybko stał się kluczowym zawodnikiem zespołu. W minionych rozgrywkach Betclic 1 Ligi rozegrał 28 spotkań, zdobył bramkę i zaliczył asystę, a także wystąpił w barażach o awans do PKO BP Ekstraklasy, w których strzelił ważnego gola w półfinale z Polonią Warszawa. Razem z drużyną wywalczył awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.
W obecnym sezonie Edmundsson wystąpił we wszystkich ligowych meczach Wisły Płock od pierwszej do ostatniej minuty, zdobywając bramkę w spotkaniu z Motorem Lublin. Zagrał również w meczu Pucharu Polski z GKS-em Katowice. Jest także stałym reprezentantem Wysp Owczych – na koncie ma już 21 występów w kadrze narodowej.
Przedłużenie kontraktu to potwierdzenie zaufania klubu do jednego z filarów defensywy Nafciarzy.