Elektrociepłownia Ciechanów zakończyła trzy ważne inwestycje w modernizację systemu ciepłowniczego w mieście. Zapewniają one ciągłość dostaw – podkreśliła w audycji Gość Dnia Małgorzata Niestępska prezes spółki.
Nowe źródło ciepła z OZE zapewni kocioł na biomasę o mocy 8 MW. Ta sytuacja jest wolna od zawirowań na światowym rynku paliw – dodała prezes.
Z nowego źródła – farmy fotowoltaicznej popłynie natomiast prąd zo mocy 0,998 MWp.
Spółka wykonuje także digitalizację sieci ciepłowniczej przez modernizację węzłów ciepłowniczych, w tym przyłączanie nowych budynków.
Foto: Elektrociepłownia Ciechanów

