Andrzej Pietrasik Burmistrz Płońska spotkał się z dziećmi z obwodów kijowskiego i mikołajowskiego. 45-osobowa grupa dzieci wraz z pięcioma opiekunami korzysta z pobytu w miejskim ośrodku w Goszczycach Średnich. Dzieci mają tam możliwość odpoczynku od wojennej traumy. O wizycie dzieci z Ukrainy mówi Andrzej Pietrasik.
Codzienność dzieci, które odwiedziły Płońsk na co dzień jest przerażająca i trudna.
Dzieci będą miały okazję odwiedzić Warszawę, Olsztyn oraz Toruń, Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Płońsku, basen, a także lodowisko. Przedsięwzięcie jest efektem współpracy Gminy Miasto Płońsk, Stowarzyszenia „Idziemy na Spacer” oraz Fundacji Siepomaga.
fot. UM Płońsk

