Gmina Regimin tworzy Izbę Pamięci
Zredagował(a) Barbara Tokarska on 29 września 2025
Będzie ona miejscem zachowania wspólnej historii, tradycji i dziedzictwa. Władze samorządowe chcą, aby była ona dziełem wszystkich mieszkańców – miejscem, w którym każdy odnajdzie cząstkę swojej przeszłości. W związku z tym, Urząd Gminy prosi o przekazywanie starych fotografii (rodzinnych, szkolnych, z uroczystości, dawnych budynków czy miejsc), starych map, dokumentów, kronik i listów. Pozwolą one wspólnie utworzyć przestrzeń, w której przeszłość spotka się z teraźniejszością.
Pamiątki można przekazywać do Urzędu Gminy w Regiminie, w godz.8.00-16.00 pok. Nr 1. Tel: 23 681 17 56.
Foto: Plakat organizatora