Gość Dnia 23.12.2025 Monika Salamon-Miłoboszewska Dyrektor Muzeum Romantyzmu w Opinogórze
Zredagował(a) Barbara Tokarska on 23 grudnia 2025
Gościem Dnia Barbary Tokarskiej jest dzisiaj Pani Monika Salamon-Miłoboszewska Dyrektor Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Mijający rok, to dobry czas na podsumowanie wielu wydarzeń kulturalnych i artystycznych, które zagościły w Placówce, a do historii przejdzie wystawa pt: “Dziedzictwo Ducha. Zygmunt Krasiński”, która już się zakończyła, ale główny obraz obraz “Spadająca Gwiazda” nadal cieszy zwiedzających. Pani Dyrektor zapowiedziała też wydarzenia na Nowy Rok, a wśród nich Jubileusz 65-lecia powstania Muzeum Romantyzmu. Na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, Monika Salamon-Miłoboszewska złożyła życzenia odwiedzającym, także słuchaczom naszej Stacji KRDP.FM, która jest Patronem Medialnym wydarzeń muzealnych. Więcej o planach Placówki w 2026 roku, w tym o remoncie Oficyny Muzealnej usłyszycie w rozmowie Dnia.