Historia instrumentów dętych na spotkaniu w Zameczku w Opinogórze
Zredagował(a) Barbara Tokarska on 18 lutego 2026
Muzeum Romantyzmu w Opinogórze zaprasza 25 lutego 2026 r., wspólnie z Towarzystwem Miłośników Opinogóry zaprasza do Zameczku na kolejne muzyczne spotkanie w ramach Akademii Seniora w Muzeum. Będzie to opowieść o instrumentach dętych, o pradawnych początkach tej rodziny instrumentów. Będzie można przenieść się od renesansu do czasów współczesnych, aby zrozumieć, jak zmieniała się rola
“dęciaków” w muzyce orkiestrowej na przestrzeni wieków i dowiedzieć się , co odróżnia instrumenty dęte drewniane od blaszanych, mogąc zobaczyć te różnice na autentycznych instrumentach muzycznych.
Początek spotkania o godzinie 17.00, WSTĘP WOLNY.
Wydarzenie będzie rejestrowane (foto/wideo) przez Muzeum Romantyzmu w Opinogórze w celach dokumentacyjnych i promocyjnych (art. 6 ust. 1 lit. RODO).
Szczegóły:
Plakat: Łukasz Brzozowski