Iban Salvador wraca z Pucharu Narodów Afryki
Zredagował(a) Tomek Gorczyca on 2 stycznia 2026
Piłkarz Wisły Płock po raz kolejny otrzymał powołanie do swojej reprezentacji narodowej – Gwinei Równikowej. Tym razem wziął udział w jednym z największych turniejów piłkarskich na świecie, czyli Pucharze Narodów Afryki.
Salvador miał okazję zmierzyć się w fazie grupowej z Burkina Faso, przeciwko której rozegrał 67 minut. Jego reprezentacja przegrała to spotkanie 1:2. Kolejnym rywalem był Sudan. W tym meczu Iban również wyszedł w podstawowym składzie, jednak na boisku spędził tylko 45 minut, a drugą połowę oglądał już z ławki rezerwowych. Również tym razem przeciwnicy okazali się lepsi, pokonując Gwineę Równikową 1:0.
Ostatni mecz grupowy Gwinejczycy rozegrali przeciwko faworytowi grupy E – Algierii. Tym razem zawodnik reprezentujący barwy Wisły Płock rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych i pojawił się na boisku w 46. minucie meczu. Faworyzowana Algieria wygrała 3:1, eliminując Gwineę Równikową z turnieju.
Z perspektywy kibiców Nafciarzy najważniejsze jest jednak to, że Iban Salvador wraca do Polski cały i zdrowy, bogatszy o bezcenne doświadczenie, które może zaprocentować na ligowych boiskach.