Za wydarzenie, które zakończyło uroczystości związane z jubileuszem 950-lecia istnienia diecezji płockiej. Ulicami miasta przeszedł XV Orszak Trzech Króli, po którym nastąpiła Msza Swięta. Tej przewodniczył Nuncjusz Apostolski, abp. Antonio Guido Filipazzi, który w swoim kazaniu przypomniał o wadze tego wydarzenia.
Nuncjusz apostolski odniósł się także do święta Trzech Króli.
W samym orszaku przeszło kilkaset płocczan. Jego hasłem było „Nadzieją się cieszą!”.

