Karolina Królikowska zdobyła brązowy medal w Pucharze Polski Taekwon-do ITF w Nowej Rudzie

Zredagował(a) on 5 marca 2024

Zawodnicy z ciechanowskiego klubu Taekwon-do LKS Matsogi Ciechanów startowali w Pucharze Polski Taekwon-do ITF, które odbyły się w dniach 0d 1 do 3 marca 2024 r. w Nowej Rudzie na Dolnym Śląsku. Udany start zaliczyła Karolina Królikowska, która w walkach do 65 kg zdobyła brązowy medal. Młodzieżowa Mistrzyni Polski po pokonaniu dwóch przeciwniczek przegrała dopiero z późniejszą zwyciężczynią Mają Kosmowską z GKT Gdańsk. Natalia Kłobuszewska (15 lat) która w walkach do 53 kg pokonała najpierw Aleksandrę Siemiątkowską z KKSW Lubin by w walce o wejście do strefy medalowej przegrać po 2 dogrywkach z Martyną Bas z UKS Świętochłowice. Dominik Szwąder (16 lat) w kategorii walk Juniorów kolorowych pasów po wygraniu pierwszego
pojedynku ze Stoigniewem Kasprzykiem z SAT Jawor, niestety w drugim uległ po bardzo dobrej i wyrównanej walce Bartoszowi Kwolkowi z LKT Legnica. Wiktoria Jakubowska ( 15 lat) przegrała pierwszy pojedynek w konkurencji układów kolorowych pasów i odpadła z dalszej rywalizacji. W Pucharze Polski wystartowało 317 zawodników z 47 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Taekwon-do, w tym 4 zawodników LKS Matsogi Ciechanów. Drużyną Matsogi opiekował się trenerzy Michał Korzybski VI dan.