Kolejna grupa Repatriantów z Kazachstanu zamieszkała w Domu Polonii w Pułtusku

Zredagował(a) on 19 stycznia 2026

Kolejna grupa repatriantów z Kazachstanu zamieszkała w Domu Polonii w Pułtusku. To Polacy, którzy wrócili do Ojczyzny nawet w czwartym pokoleniu – powiedział nam Michał Kisiel dyrektor Domu Polonii. Ich pierwszym wspólnym spotkaniem była Wigilia i Święta Bożego Narodzenia.

Mimo tysięcy kilometrów od Ojczyzny, tradycje Polaków przetrwały – podkreśla Michał Kisiel.

Repatrianci, po okresie adaptacyjnym w Domu Polonii w Pułtusku, otrzymaniu polskich dokumentów rozpoczną, przy wsparciu władz polskich poszukiwanie pracy i miejsca stałego zamieszkania w Polsce.

Foto: Dom Polonii w Pułtusku


KRDP Ciechanów

Radio KRDP Ciechanów

Current track

Title

Artist

Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z plików cookie, abyśmy mogli zapewnić Ci najlepszą możliwą wygodę użytkowania. Informacje o plikach cookie są przechowywane w Twojej przeglądarce i spełniają takie funkcje, jak rozpoznawanie Cię, gdy wracasz na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.