Przy Urzędzie Miasta i Gminy Nowe Miasto, ul. Apteczna 8 (parking przy zalewie), od dnia 15 grudnia do 19 grudnia br. br. zostanie ustawiony specjalny kontener na tekstylia i odzież – poinformował w audycji Gość Dnia burmistrz Sławomir Zalewski.
Kontenery zniknęły z krajobrazu miasta i miasteczek, gdyż według nowych przepisów, mieszkańcy muszą niepotrzebne tekstylia dostarczać do tzw. PSZOK-ów. Przepisy sobie, a życie sobie. Niektórych zachować i rozwiązań nie da się zamknąć w przepisy – zaznaczył burmistrz.
Do kontenera będzie można wrzucać:
odzież w dobrym stanie,
obuwie,
dodatki odzieżowe (np. torebki, paski),
tekstylia domowe (np. koce, pościel).
Organizatorzy zbiórki proszą, aby przekazywane rzeczy były zapakowane w worki.
Foto: Portal Samorzadowy.pl

