LKS Matsogi Ciechanów zaliczył udany start w Tomaszowie Mazowieckim

Zredagował(a) on 28 marca 2024

Zawodnicy z ciechanowskiego klubu Taekwon-do LKS Matsogi Ciechanów udanie startowali w Grand Prix Polski Taekwon-do ITF, które odbyły się w dniach 23-24 marca 2024 roku w Tomaszowie Mazowieckim. Najlepiej tym razem wypadła Wiktoria Jakubowska, która w walkach juniorek do 65 kg po pokonaniu Rozalii Nierzwickiej z GKT Gdańsk awansowała do finału tej kategorii. W finale po wyrównanym pojedynku nieznacznie przegrała z Agatą Urbańską z Champion Prochowice ostatecznie zajmując 2 miejsce. Udany start zaliczył również Dominik Szwąder, który w kategorii walk Juniorów kolorowych pasów po wygraniu 2 pojedynków dopiero w półfinale przegrał z Jakubem Piaseckim z Bastion Nowy Dwór Mazowiecki i ostatecznie zdobył brązowy medal. Coraz lepszy styl walki prezentuje Natalia Kłobuszewska, która w walkach do 53 kg pokonała Karinę Fiedorowicz CSA Dąbrowa Białostocka, a następnie po zaciętym pojedynku przegrała z Malwiną Borodziuk
z SoSan Białystok zajmując ostatecznie miejsce poza podium. Wysokie punktowane miejsca w konkurencji układów formalnych zajęły również Amelia Kopiec, Aleksandra Głowa, Natalia Kaźmierczak, Wiktoria Jakubowska oraz Natalia Kłobuszewska, które po wygraniu 2 pojedynków w gronie 86 zawodniczek zajęły miejsca w przedziale 9-16. Karolina Królikowska tym razem wróciła bez medalu. W tomaszowskim Grand Prix Polski wystartowało 318 zawodników z 52 klubów z całej Polski,w tym 9 zawodników LKS Matsogi Ciechanów. Drużyną Matsogi opiekowali się trenerzy Michał Korzybski VI dan oraz Kornel Korzybski I dan, natomiast ze strony sędziowskiej reprezentowała klub Ania Szpadzik 1 kup.