Mazowiecki Lider Cyfryzacji – trwa nabór do konkursu
Zredagował(a) Michał Sporczyk on 20 kwietnia 2026
Trwa nabór do konkursu dla najbardziej innowacyjnych placówek oświatowych i domów kultury na Mazowszu! Samorząd województwa mazowieckiego po raz kolejny nagrodzi szkoły za wdrażanie nowoczesnych technologii cyfrowych. Nabór wniosków trwa do 15 maja. Na zwycięzców czeka nawet 50 tys. zł.
Konkurs Mazowiecki Lider Cyfryzacji jest skierowany do szkół publicznych i niepublicznych z naszego województwa, a także domów kultury. Jego celem jest wyłonienie najbardziej obiecujących projektów technologicznych, tworzących nowoczesne rozwiązania wspierające edukację oraz aktywność kulturalną w środowisku cyfrowym.
Mówi Adam Struzik, Marszałek województwa mazowieckiego:
Laureaci I miejsca otrzymają nagrodę finansową w wysokości 50 tys. zł i tytuł „Mazowiecki lider cyfryzacji”. Za zajęcie II miejsce przewidziano 25 tys. zł, a za III miejsce –10 tys. zł. Łączna pula nagród to 170 tys. zł.
Uczestnicy konkursu będą nawzajem oceniać zgłoszone projekty w głosowaniu online. Głosowanie potrwa od 1 września do 25 września, a laureatów poznamy podczas jesiennej gali.
Zgłoszenia są przyjmowane do 15 maja. Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać go elektronicznie na adres e-mail: cyfryzacja@mazovia.pl, w temacie wiadomości wpisując „Konkurs Mazowiecki lider cyfryzacji 2026”
(źródło: Samorząd Województwa Mazowieckiego)