Młodzi chcą mieć głos. Wybrano nową Młodzieżową Radę Miasta Płocka
Zredagował(a) Tomek Gorczyca on 2 stycznia 2026
Wkrótce rozpocznie się kolejna kadencja Młodzieżowej Rady Miasta Płocka. W grudniowych wyborach przeprowadzonych w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych uczniowie wybrali 35 swoich przedstawicieli.
W głosowaniu udział wzięło blisko sześć tysięcy uczniów, a frekwencja w wielu placówkach przekroczyła 90 procent. To wyraźny sygnał, że młodzi mieszkańcy Płocka chcą współdecydować o sprawach miasta i brać odpowiedzialność za jego przyszłość.
Nowo wybranym radnym pogratulowano zaangażowania i zaufania, jakim obdarzyli ich rówieśnicy. To oni przez najbliższą kadencję będą głosem młodego pokolenia w lokalnym samorządzie, przedstawiając swoje pomysły, opinie i inicjatywy.
Podziękowania skierowano również do ustępujących członków Młodzieżowej Rady Miasta za aktywną działalność, poświęcony czas oraz działania podejmowane na rzecz młodych płocczan.