Najlepsi sportowcy w Wojsku Polskim to żołnierze 6MBOT

Zredagował(a) on 13 października 2021

Służba wojskowa jest nierozerwalnie związana ze sportem. Siła, sprawność fizyczna, nastawienie na realizację obranego celu – to cechy, które łączą sportowca i żołnierza.
9 października pół tysiąca zawodników i zawodniczek stanęło na starcie XXV Biegu Przełajowego „O Nóż Komandosa” w Lublińcu. W Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Crossie wzięli udział również żołnierze mazowieckiej brygady. Indywidualnie rywalizowało ponad 350 mężczyzn i 40 kobiet. Dystans biegu terenowego wynosił dla obu płci 10 kilometrów. Zawodniczki i zawodnicy biegli w mundurach i butach służbowych. Nasi reprezentanci do jednostki powrócili z dwoma medalami: st. szer. Maksymilian Kępliński z 64 blp zajął drugie miejsce w kategorii WOT, natomiast szer. Magdalena Łuszczyk w tej samej kategorii uplasowała się na trzecim stopniu podium. Gratulujemy