Nowe radiowozy wzmocniły płocką Policję
Zredagował(a) Tomek Gorczyca on 18 grudnia 2025
Komenda Miejska Policji w Płocku wzbogaciła się o kolejne nowoczesne radiowozy, które wzmocnią codzienną służbę funkcjonariuszy na terenie miasta i powiatu płockiego. W środę, 17 grudnia 2025 r., odbyło się uroczyste przekazanie pojazdów, w którym uczestniczyli przedstawiciele samorządów oraz instytucji współpracujących z Policją.
W bieżącym roku do płockiej komendy trafiło łącznie 10 nowych pojazdów. Obecnie Policja w Płocku dysponuje 88 samochodami służbowymi, w tym 53 oznakowanymi i 35 nieoznakowanymi, wykorzystywanymi w działaniach prewencyjnych i operacyjnych.
Dwa nieoznakowane radiowozy, współfinansowane przez Urząd Miasta Płocka, zostały przekazane do wydziałów zajmujących się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu, zdrowiu oraz mieniu. Oznakowane pojazdy trafiły do posterunków i komisariatów w Łącku, Starej Białej, Gąbinie, Wyszogrodzie i Bodzanowie, gdzie będą wspierać codzienną służbę funkcjonariuszy na terenie kilku gmin.