Jak poinformował urząd miasta, za 5 miesięcy przy ul. Batalionów Chłopskich 9 powstanie nowy plac zabaw. Wyłoniono wykonawcę, z którym wkrótce podpisana zostanie umowa.
W magistracie podają, że na dzieci czekać będzie kolorowa i bezpieczna przestrzeń do zabawy: 4-osobowy bujak, dwa zestawy wspinaczkowe ze zjeżdżalniami i ścianką wspinaczkową, potrójna huśtawka, edukacyjna tablica-układanka, piaskownica, karuzela Twister oraz okrągła trampolina.
Na tym jednak nie koniec, ułożona zostanie bezpieczna nawierzchnia w trzech kolorach. Będą ławeczki, kosze na odpady i stojaki rowerowe. Całość zostanie ogrodzona i uzupełniona nasadzeniami.
Kosz inwestycji to 430 tys. zł.

