Startuje duża inwestycja w centrum Płocka. Chodzi o projekt “Zielono-Niebieski Płock”, w ramach którego powstanie sieć kolektorów deszczowych, będzie nowa nawierzchnia, oświetlenie i tereny zielone.
Mówi Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka.
Wodociągi otworzyły oferty przetargu na wykonanie pierwszego etapu programu. Wybrany wykonawca zacznie prace już wiosną – od al. Kobylińskiego, na odcinku od pasażu Nowaka do ul. Bielskiej. Później przyjdzie kolej na al. Jachowicza.
W kolejnym etapie rozdzielona zostanie kanalizacja na deszczową i sanitarną na ulicach: Piasta Kołodzieja, Obrońców Westerplatte, Kochanowskiego i Salezjańskiej.
Koszt całego projektu to około 166 mln zł.
Fot. FB Andrzeja Nowakowskiego, prezydenta Płocka

