Ostatnie dwa sparingi Płockiej Wisły w Turcji

Zredagował(a) on 30 stycznia 2024

W pierwszym z dwóch poniedziałkowych sparingów Wisła Płock pokonała drużynę FK Oleksandriya z Ukrainy 2:0 (2:0). Bramki dla naszego zespołu przed przerwą zdobyli Łukasz Sekulski i Dawid Kocyła. Od początku spotkania to zespół z ukraińskiej ekstraklasy starał się prowadzić grę. W 7. minucie po niezłej akcji oskrzydlającej i dośrodkowaniu Juana Alviny piłkę na rzut rożny wybił czujny David Niepsuj. W 11. minucie brazylijski skrzydłowy po raz drugi przedarł się prawą stroną, zszedł do środka, lecz w porę powstrzymał go Marcus Haglind Sangré. Niewiele później Szwed kolejny raz uchronił nas od straty gola, gdy po kapitalnym zagraniu za plecy naszych obrońców oko w oko z Krzysztofem Kamińskim stanął wspominany już Alvina, po którego podcince zmierzającą do siatki futbolówkę w powietrze wyekspediował właśnie Sangré. Chwilę wcześniej na samotny rajd po przechwycie zdecydował się Łukasz Sekulski, ale uderzył zbyt przewidywalnie, żeby zaskoczyć bramkarza przeciwników. O wiele lepiej nasz kapitan zachował się w 24. minucie, gdy po złym wyprowadzeniu gospodarzy od bramki, odbiorze Mateusza Szwocha i podaniu Emile Thiakane Sekulski mocnym strzałem otworzył wynik! Szybko po wznowieniu od środka Viktor Dolgyi ponownie musiał się wykazać, ponieważ z powietrza pokonać próbował go Jakub Grič. Z biegiem czasu gra się wyrównała, Wisła zaczęła poczynać sobie odważniej, a dwa razy z dobrej strony pokazał się Dawid Kocyła, któremu brakowało dokładności. W drugiej odsłonie meczu Wisła dominowała, ale brakowało wykończenia dlatego też wynik końcowy był taki sam jak ten po pierwszej połowie.

W ostatniej grze testowej w czasie obozu przygotowawczego w Turcji Wisła Płock uległa 0:2 (0:0) FK Sloga Doboj z Bośni i Hercegowiny. Najpierw do głosu doszli Nafciarze. Dominacja w pierwszej połowie i wydarzenie warte odnotowani czyli minuta 41 i rajd Mateusza Lewandowskiego po kapitalnym zagraniu z linii obrony od Mieszka Lorenca, wychodził na czystą pozycję i został powalony na ziemię poza polem karnym przez bramkarza. Sędzia bez wahania pokazał czerwoną kartkę, lecz z uwagi na charakter spotkania gra była kontynuowała, po wejściu na plac rezerwowego bramkarza. Do przerwy goli nie oglądaliśmy, ale niestety szybko po zmianie stron to FK Sloga Doboj wyszła na prowadzenie za sprawą Ajdin Redžić. Po akcji oskrzydlającej i nieudanym wybiciu piłki z naszego pola karnego przez Radosława Cielemęckiego Bośniacy na raty pokonali 17-letniego Wadasa. Po stracie bramki obraz gry nie uległ zmianie, a gracze Wisły cały czas dążyli do zdobycia bramki. Drugie trafienie Bośniacy dołożyli w 87 minucie i tak spotkanie się zakończyło 2:0.