Plan przygotowań Nafciarzy – Zima 2026
Zredagował(a) Tomek Gorczyca on 10 grudnia 2025
8 grudnia, tuż po ostatnim tegorocznym meczu z Koroną Kielce, piłkarze Wisły Płock udali się na przerwę urlopową. Do treningów wrócą 7 stycznia, rozpoczynając zimowy cykl przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2025/2026. Zespół rozegra w tym czasie cztery mecze sparingowe, wszystkie podczas obozu w tureckim Belek.
W dniach 8–22 stycznia Wisła Płock będzie trenować w ośrodku Rixos Premium Belek, gdzie zaplanowano intensywną pracę nad formą przed wznowieniem rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy, zaplanowanym na przełom stycznia i lutego. Podczas pobytu w Turcji zespół rozegra test-mecze z drużynami z Rumunii, Słowenii, Czech i Serbii. Po powrocie do kraju przygotowania będą kontynuowane na obiektach w Płocku aż do inauguracji rundy wiosennej i spotkania z Rakowem Częstochowa, 1 lutego.
Zespoły, z którymi zmierzą się Nafciarze w okresie przygotowawczym to: Rapid Bukareszt, NK Aluminij, Bohemians Praga 1905, FK Radnički 1923 Kragujevac.