Site icon KRDP – Pogodnie każdego dnia

Płoccy wioślarze na medal

Sześć medali zdobyli wioślarze Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego w dwóch imprezach sportowych w ostatni weekend września.

Zawodnik PTW, uczeń SMS przy płockiej Siedemdziesiątce – Wiktor Sobieszek w sobotę 28 września wywalczył wraz z kolegami srebrny medal podczas międzynarodowych regat juniorów Baltic Cup w norweskim Sarpsborg na klasycznym dystansie 2000 m. W niedzielę, w rywalizacji na dystansie sprinterskim na 500 m, zdobył złoto.

Najmłodsi zawodnicy PTW zdobyli cztery srebrne medale podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików rozegranych w Iławie. Dwa zdobyły dziewczęta w czwórkach bez i ze sterniczką : Zuzia Malczewska, Alicja Ambroziak, Nikola Politowska, Magdalena Wiśniewska i sterniczka Pola Kowalska. Dwa następne srebra wywalczyli chłopcy w czwórce ze sternikiem: Filip Piórkowski, Jakub Radaszkiewicz, Michał Marciniak, Mateusz Sidwa i sternik Gabriel Chandoszko oraz skifista Szymon Karasiewicz.

Niedużo zabrakło do medali dwóm pozostałym płockim osadom – czwórce ze sternikiem (Michał Grey, Filip Stański, Szymon Radaszkiewicz, Bartek Urbański i Pola Kowalska na sterze) oraz dwójce chłopców: Szymon Karasiewicz z Antkiem Nawrockim. PTW zajęło III miejsce w punktacji klubowej MMM.

Udział zawodników w zawodach był możliwy dzięki wsparciu rodziców oraz Gminy Miasto Płock i Orlen SA.