Płock powita wiosnę kolorowym korowodem
Zredagował(a) Tomek Gorczyca on 18 marca 2026
20 marca o godz. 11:00 na Starym Rynku rozpocznie się miejskie Powitanie Pierwszego Dnia Wiosny. Wydarzenie zainauguruje wspólne odśpiewanie piosenki „W nadwiślańskim Grodzie” z udziałem Płockiej Rady Seniorów.
Następnie uczestnicy wyruszą w barwnym korowodzie ulicami miasta w kierunku bulwarów wiślanych. Tam odbędzie się tradycyjny obrzęd pożegnania zimy – prezentacja i symboliczne wrzucenie Marzann do Wisły.
Finałem wydarzenia będzie wspólne odtańczenie poloneza. Zakończenie uroczystości zaplanowano około godz. 12:30.
Organizatorzy zapraszają mieszkańców do wspólnego świętowania i powitania nadchodzącej wiosny.