W Miejskim Centrum Kultury w Płońsku 2 lutego o godz. 18.00 odbyła się X Płońska Gala, podczas której wręczono nagrody Burmistrza Miasta Płońska – Płońskie Wieże i Wójta Gminy Płońsk – Złote Kłosy. Nagrody są przyznawane siedmiu kategoriach. O tegorocznej edycji płońskich wież mówi Andrzej Pietrasik, burmistrz Płońska.
W tym roku laureatami zostali:
– w kategorii gospodarka i ekologia – Fabryka Ciastek Mondelez Polska;
– społecznik roku – Zuzanna Sabalska, Ewa Lewandowska i Stowarzyszenie na rzecz zwierząt „Uszy do Góry”;
– w kategorii sport – ksiądz Zbigniew Sajewski, Mateusz Paluszyński, Weronika Kaniewska, Kacper Buczyński, Przemysław Wodzyński i Międzyszkolny Klub Sportowy Bank Spółdzielczy w Płońsku;
– w kategorii kultura i sztuka – Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Con Grazia”;
– Szczególne zasługi dla Płońska – Dariusz Matuszewski;
– Człowiek z pasją – Maria Kamińska.
– Przyjaciel Płońska – Czesław Cichocki i Andrzej Porawski.
fot. UM Płońsk

