Posiedzenie Rady Samorządu Terytorialnego przy Prezydencie RP z płockim głosem!
Zredagował(a) Michał Siedlecki on 1 kwietnia 2026
Za nami inauguracyjne posiedzenie Rady Samorządu Terytorialnego przy Prezydencie RP. Spotkanie odbyło się w Pałacu Prezydenckim. Gremium doradcze zostało powołana przez Karola Nawrockiego. Wśród nich znalazł się Szymon Stachowiak, doradca prezydenta RP.
A czego dotyczyło to spotkanie? Mówi Szymon Stachowiak.
Rada ma pełnić funkcję aktywnego organu konsultacyjno–doradczego Prezydenta RP, w szczególności poprzez opiniowanie projektów ustaw, przygotowywanie propozycji legislacyjnych, identyfikowanie najważniejszych wyzwań stojących przed jednostkami samorządowymi.
Członkowie Rady podkreślali znaczenie pogłębionej debaty o sprawach samorządowych.
Fot. Marek Borawski/KPRP