Powracamy do Międzynarodowego Turnieju Taekwon-do Masters Mazovia Cup 2021

Zredagował(a) on 26 października 2021

Międzynarodowy Turniej Taekwon-do Masters Mazovia Cup 2021 odbył się już po raz piętnasty w Ciechanowie. Od 2007 roku  na jesieni  ściągają do Ciechanowa najlepsi zawodnicy Taekwon-do z Polski oraz Europy. Turniej  od kilku lat należy do najliczniej obsadzonych w Europie Środkowej i chętnie startują w nim najlepsi zawodnicy Taekwon-do. W tym roku wystartowało 476 zawodników z 46 klubów Polski, Gruzji oraz Łotwy.

Podczas tegorocznego jubileuszowego  turnieju Taekwon-do Masters Mazovia Cup 2021 najlepiej spisał się  Jakub Królikowski, który zdobył złoty medal w konkurencji walk seniorów do 57 kg.

Kuba  w finale walk do 57 kg seniorów pokonał  Macieja Szczepańskiego z Lewart Lubartów i udanie zrewanżował się  za ostatnią porażkę podczas Mistrzostw Polski seniorów w Głubczycach.

Również Karolina Królikowska bardzo dobrze wypadła w turnieju seniorskim zdobywając złoty i brązowy medal, co dobrze wróży przed listopadowymi Mistrzostwami Europy Juniorów w Hiszpanii. Karolina otrzymała powołanie do Reprezentacji Polski tuż przed ciechanowskimi zawodami. Bardzo dobrze spisał się również Kornel Korzybski, który po pokonaniu 3 przeciwników wywalczył srebrny medal w konkurencji układów formalnych przegrywając dopiero w finale z Michałem Jano ( Sparta Głubczyce). Na wyróżnienie zasługuje również Natalia Kłobuszewska, która zdobyła dwa medale srebrny i brązowy  w konkurencjach skocznościowych młodziczek.

Zawody zorganizował LKS Matsogi Ciechanów przy dużej pomocy  MOSiR Ciechanów oraz  Polskiego  Związku Taekwon-do. Patronat nad zawodami objął Prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński. Natomiast wsparcia udziela  Urząd Miasta w Ciechanowie oraz  Warmińsko-Mazurski Bank Spółdzielczy.