Program „Cyfrowy Uczeń” w Nowym Mieście już działa
Zredagował(a) Barbara Tokarska on 13 marca 2026
Władze samorządowe Nowego Miasta przekazały Gminnemu Przedszkolu sprzęt zakupiony w ramach programu „Cyfrowy Uczeń”, na który Miasto i Gmina Nowe Miasto pozyskała dofinansowanie.
Nowe wyposażenie zostało przekazane na ręce nauczycieli placówki, którzy będą wykorzystywać je w codziennej pracy dydaktyczno-wychowawczej z dziećmi.
Dzięki udziałowi w programie placówka zyskała nowe możliwości rozwijania zainteresowań dzieci, wspierania ich kreatywności oraz przygotowania do funkcjonowania w cyfrowym świecie – powiedział KRDP Sławomir Zalewski burmistrz miasta i gminy Nowe Miasto.
Teraz, zarówno nauczyciele jak i dzieci będą miały dostęp do nowoczesnego sprzętu – podkreśla burmistrz.
Realizacja programu „Cyfrowy Uczeń” jest kolejnym krokiem w kierunku unowocześniania bazy dydaktycznej oraz inwestowania w rozwój najmłodszych mieszkańców gminy Nowe Miasto.
Foto: UMiG Nowe Miasto