„Śnieg w malarstwie polskim XIX-XX wieku”, to tytuł wystawy, która możemy oglądać w Dworze Aleksandry Bąkowskiej w Gołotczyźnie

Zredagował(a) on 5 stycznia 2026

 

Skąd pomysł na taką wystawę? O to zapytaliśmy kuratora wystawy, kustosza Dariusza Krawczyka kierownika Działu Sztuki Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie.

Obrazy prezentowane są w szczególnym miejscu, Dworze Szlacheckim w Gołotczyźnie – podkreśla Dariusz Krawczyk.

Na wystawie zobaczymy prace wybitnych polskich malarzy – dodaje kustosz.

Na tej wystawie można zobaczyć różne style malarskie – mówił Dariusz Krawczyk. – Mamy artystów, którzy tworzyli według maniery impresjonistycznej, symbolistycznej. Są koloryści, formiści, postimpresjoniści. Ta wystawa jest też całą gamą różnych barw. Bieli, kolorów szarości, żółtocieni, więc jest tutaj naprawdę jest kolorowo i bardzo ekspresywnie – podkreśla.

Wystawa będzie czynna aż do czerwca, więc warto się wybrać i podziwiać prace polskich mistrzów.

Oglądając zgromadzone dzieła, mamy okazję zatrzymać się na chwilę, porównać epoki i uświadomić sobie, jak uniwersalny i ponadczasowy pozostaje temat śniegu w sztuce, którego jak widzimy, w tym roku nie brakuje, a w minionych epokach był czymś naturalnym w okresie zimy.

Foto: Muzeum Szlachty Mazowieckiej


KRDP Ciechanów

Radio KRDP Ciechanów

Current track

Title

Artist

Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z plików cookie, abyśmy mogli zapewnić Ci najlepszą możliwą wygodę użytkowania. Informacje o plikach cookie są przechowywane w Twojej przeglądarce i spełniają takie funkcje, jak rozpoznawanie Cię, gdy wracasz na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.