Strażacy OSP w Lekowie otrzymają nowy sprzęt
Zredagował(a) Barbara Tokarska on 12 grudnia 2025
Gmina Regimin podpisała umowę na dofinansowanie zadania „Zakup wyposażenia dla OSP w Lekowie”.
Środki zostały przyznane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
Dzięki przyznanemu wsparciu finansowemu w wysokości 20 000 zł możliwy będzie zakup nowego, niezbędnego wyposażenia dla jednostki, w tym m.in.: hełmów strażackich, rękawic specjalnych, ubrań typu NOMEX i radiotelefonów przenośnych.
Nowy sprzęt zwiększy bezpieczeństwo strażaków oraz poprawi gotowość bojową jednostki, co ma ogromne znaczenie dla mieszkańców całej gminy.
Foto: Gmina Regimin