Sylwestrowa noc pod nadzorem policji. Ponad sto interwencji w regionie płockim
Zredagował(a) Tomek Gorczyca on 2 stycznia 2026
Za nami noc sylwestrowa, która dla większości mieszkańców była czasem świętowania, a dla policjantów – wzmożonej służby. Od godziny 16 w sylwestra do godziny 8 rano w Nowy Rok płoccy policjanci przeprowadzili 112 interwencji. Najczęściej dotyczyły one zakłóceń porządku publicznego, interwencji domowych oraz kontroli drogowych.
Niestety, nie zabrakło skrajnie nieodpowiedzialnych zachowań po alkoholu. Około godziny 22.30 w Wyszogrodzie czujny świadek uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy, zabierając mu kluczyki i wzywając policję. 37-letni mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania. W pojeździe znajdowała się również para 32-latków, którzy opiekowali się 10-miesięcznym dzieckiem. Oboje byli pod wpływem alkoholu, a dziecko z objawami wyziębienia trafiło pod opiekę medyczną i socjalną.
Po północy doszło także do zdarzenia drogowego na ulicy Wyszogrodzkiej. Nietrzeźwy pieszy wtargnął na jezdnię wprost przed nadjeżdżający radiowóz. W wyniku gwałtownego manewru doszło do zderzenia kilku pojazdów. Ranny został pasażer policyjnego radiowozu. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają funkcjonariusze.