Szkoła Podstawowa w Chotumiu została gruntownie zmodernizowana!
Zredagował(a) Barbara Tokarska on 4 lutego 2026
W ostatnich dniach stycznia br. oficjalnie odebrano prace, wykonane w ramach inwestycji „Przebudowa, termoizolacja i remont budynku Szkoły Podstawowej w Chotumiu wraz z instalacjami oraz montażem paneli fotowoltaicznych na dachu budynku”.
O tym ważnym dla gminy zadaniu, w audycji Gość Dnia mówił Stefan Pawłowski wójt gminy Ciechanów.
Wyremontowano też mieszkania socjalne znajdujące się w budynku – dodaje wójt.
Stefan Pawłowski zapowiada też termomodernizację budynku szkoły w Gumwoie.
Całkowita wartość remontu szkoły w Chotumiu wyniosła 6,6 mln zł, natomiast wysokość pozyskanego dofinansowania to 3,5 mln zł. Pozyskane środki pozwoliły na kompleksową modernizację budynku szkoły, której celem było zwiększenie efektywności energetycznej obiektu, ograniczenie kosztów jego utrzymania oraz poprawa warunków nauki i pracy.
W odbiorze inwestycji uczestniczyli: wójt Gminy Ciechanów Stefan Pawłowski, zastępca wójta Krzysztof Głowacki, kierownik Referatu rozwoju, inwestycji i zamówień publicznych Małgorzata Grzeszek, radny Rady Gminy Ciechanów Kamil Studniak, dyrektor Szkoły Podstawowej w Chotumiu Iwona Dawidzka, przedstawiciele generalnego wykonawcy robót – oraz przedstawiciele firmy Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Usług Inwestycyjnych Spółka. z o.o. w Ciechanowie.
Inwestycja została zrealizowana w ramach programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027, Priorytet II „Fundusze Europejskie na zielony rozwój Mazowsza”, Działanie 2.1 „Efektywność energetyczna”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Foto: UG Ciechanów