Startuje kolejna odsłona bezpłatnych szkoleń dla kierowców w wieku 60+. Już niedługo 500 mazowieckich seniorów skorzysta z zajęć teoretycznych i praktycznych za kierownicą. Szkolenia rozpoczną się w lutym. Zapisy już trwają – prowadzą je wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego. Chodzi o program “Bezpieczny senior – doskonalenie techniki jazdy” organizowany przez samorząd województwa mazowieckiego i Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej. Zajęcia odbywają się na Torze Modlin.
Mówi Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.
Podczas szkoleń teoretycznych kierowcy przypomną sobie i omówią przepisy ruchu drogowego, nowe znaki drogowe, a także zasady bezpiecznego zachowania w sytuacjach ekstremalnych. Dowiedzą się też, jak substancje psychoaktywne i niektóre leki wpływają na koncentrację i refleks.
Mówi Anna Brzezińska, członkini zarządu województwa mazowieckiego.
Program jest skierowany do kierowców powyżej 60. roku życia, mających prawo jazdy kategorii B. W 2026 roku zostanie przeszkolonych około 500 osób z całego Mazowsza. Pierwsze szkolenia w tym roku odbędą się w drugiej połowie lutego.
W Płocku zapisy prowadzi WORD Płock, a szczegóły znajdziemy na stronie wordplock.pl/aktualności.

