Trwa IV edycja „Edukacji z wojskiem”. To wspólny projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej. To program dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych polegający na przeprowadzeniu przez żołnierzy Wojska Polskiego specjalnie opracowanych zajęć proobronnych. W projekcie uczestniczą także żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. O szczegółach mówi st. kpr. Elżbieta Obrębska, rzecznik prasowy brygady.
Do tej pory w ramach trzech edycji „Edukacji z wojskiem” żołnierze Wojska Polskiego odwiedzili blisko 7 tys. szkół, gdzie przeszkolili ponad 200 tys. uczniów i uczennic. Zajęcia w szkołach w ramach IV edycji programu rozpoczęły się 27 października i potrwają do 19 grudnia br.
fot. 5 MBOT

