Oskar Tomczyk opuszcza Wisłę Płock. 20-letni napastnik przenosi się na zasadzie transferu definitywnego do drugoligowego Podbeskidzia Bielsko-Biała.
Tomczyk urodził się w Płocku i zaczynał w Królewskich Płock, później w Stowarzyszeniu Sportu Młodzieżowego Wisła Płock. Następnie trafił do Akademii Lecha Poznań, gdzie zadebiutował w rezerwach w rozgrywkach drugiej ligi.
Po wygaśnięciu kontraktu z Lechem wrócił do domu zimą 2024 roku. W pierwszej drużynie Wisły Płock rozegrał 22 mecze na poziomie pierwszej ligi, zdobywając jednego gola.
Wiosną poprzedniego sezonu był wypożyczony do młodzieżowego zespołu Bologny, a jesienią znajdował się w kadrze pierwszego zespołu Nafciarzy w Ekstraklasie, jednak bez debiutu. Regularnie grał w trzecioligowej Wiśle II Płock — w 11 meczach strzelił bramkę, zanotował dwie asysty i wywalczył rzut karny.

