Trwają zapisy na szkolenie w ramach programu ,,wGotowości” realizowanego przez 5 MBOT
Zredagował(a) Małgorzata Wojciechowska on 13 listopada 2025
5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej przeprowadzi 22 listoapda pierwsze szkolenie w ramach programu “wGotowości”. To wspólny projekt Ministerstwa Obrony Narodowej i Sztabu Generalnego, którego celem jest wzmocnienie odporności społecznej i systemu bezpieczeństwa narodowego poprzez praktyczną edukację w zakresie reagowania na zagrożenia.Program „wGotowości” jest dostępny dla każdego pełnoletniego obywatela posiadającego aplikację mObywatel. Udział w nim jest całkowicie dobrowolny, bezpłatny i nie oznacza obowiązkowej służby wojskowej.Pilotaż programu rusza już 22 listopada 2025 r. i potrwa miesiąc. Szkolenia realizowane będą w 132 jednostkach wojskowych w całym kraju, głównie w strukturach Wojsk Obrony Terytorialnej.5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej przeprowadzi szkolenia w czterech batalionach lekkiej piechoty: w Ciechanowie, Komorowie, Siedlcach i Zegrzu Południowym.
fot. 5 MBOT