Site icon KRDP – Pogodnie każdego dnia

Uczniowie przasnyskich szkół powiatowych także ze stypendiami Premiera

5 grudnia w Myszyńcu odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2025/2026. Starosta Przasnyski Paweł Mostowy, wicestarosta Jarosław Szmulski oraz dyrektorzy szkół powiatowych uczestniczyli w nagrodzeniu najzdolniejszych uczniów szkół średnich z terenu powiatu przasnyskiego.
To zaszczytne wyróżnienie przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje Prezes Rady Ministrów najlepszym uczniom ze szkół w całym kraju.
W roku szkolnym 2025/2026 stypendia Prezesa Rady Ministrów otrzymali następujący uczniowie szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Przasnyski:
Bartosz Ruszczyński – LO im. KEN w Przasnyszu
Zuzanna Juszkowska – II LO w ZSP w Przasnyszu
Daniel Moczulak – technikum w ZSP w Przasnyszu
Julia Gwiazda – LO w Jednorożcu
Bartosz Czapliński – ALO w Przasnyszu
Martyna Skowrońska – technikum w Przasnyszu
Aleksander Mieszko Brosch – LO w ZSP w Chorzelach
Vadim Voranau – technikum w ZSP w Chorzelach
Michał Władysław Antosiak – LO w Zdziwoju Nowym
Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce oraz powodzenia w realizacji życiowych zamierzeń.
Źródło: Powiat Przasnyski
Foto: MojaOstrołęka
Exit mobile version