Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Ciechanowie grają na ukulele
Zredagował(a) Małgorzata Wojciechowska on 19 listopada 2025
W Szkole Podstawowej nr 1 w Ciechanowie odbywają się umuzykalniające zajęcia dodatkowe, podczas których uczniowie uczą się gry na ukulele. Zajęcia prowadzi Gabriel Wiśniewski, nauczyciel ze szkoły. Szkolny zespół ukulele zadebiutował podczas uroczystego koncertu z okazji Narodowego Dnia Niepodległości. Skąd pomysł na naukę na tym właśnie instrumencie? Mówi Gabriel Wiśniewski.
Dzieci uczące się gry na ukulele rozwijają słuch, grają w zespole, uczą się elementów tańca i choreografii. A co zajęciach sądzą uczniowie?
Dzieci uczą się nie tylko pieśni patriotycznych, ale także utworów okolicznościowych czy piosenek rozrywkowych.