Udana środa dla płockiego sportu

Zredagował(a) on 22 lutego 2024

Dwie płockie drużyny rozgrywały swoje ligowe mecze w środowy wieczór. Pierwszą z nich był KPS Płock. Nasi siatkarze rozgrywali 14 kolejkę I Ligi Mazowieckiej. Przeciwnikami była drużyna Iskry Warszawa, która jest dużo niżej notowana w tabeli. Zawodnicy KPSu dzięki zwycięstwu 3:0 powracają na 3 miejsce w ligowej tabeli zaś rywale z Warszawy “umacniają” się na ostatniej pozycji. Spotkanie od początku było pod pełną kontrolą płocczan i było czuć atmosferę pod tytułem “dziś nic złego nam się nie może stać”. I tak też było, godzinny mecz, bez większej historii. Brawo KPS!

Drugim rozegranym meczem na ziemi płockiej tego dnia był już znacznie wyższej rangi, gdyż mecz Ligi Mistrzów, w którym to SPR Wisła Płock podejmowała francuskie Montpellier. Fantastyczna atmosfera, komplet kibiców i wielkie show na boisku. Do przerwy wynik 10:10 i warty odnotowania genialny występ naszego bramkarza, który na przerwę do szatni schodzi z 50% skutecznością obron! Druga połowa to obustronna wymiana ciosów i ostateczne zwycięstwo Wisły. Wynik końcowy to 22:18 i znowu zasypany laurami płocki bramkarz, Marcel Jastrzębski, który jeszcze mocniej podniósł poprzeczkę dla rywali i kończy spotkanie z 54,8% skuteczności obron, zdecydowany MVP meczu. Kolejny mecz naszej drużyny już w piątek. W Orlen Arenie Wisła Płock zagra z MMTS Kwidzyn.