Udany weekend dla Nafciarzy

Zredagował(a) on 11 grudnia 2023

Fani płockiego sportu mają po minionym weekendzie wiele powodów do radości. Piłkarze nożni jak i piłkarze ręczni Wisły Płock wygrali swoje ligowe mecze. Zacznijmy od szczypiornistów, którzy po wielkim sukcesie i pokonaniu Telekom Veszprem nie spoczęli na laurach i tym razem zdominowali mecz przeciwko Zagłębiu Lubin i pewnie wgrali 37:14 (21:8). Była to pełna dominacja Wiślaków, bardzo dobry występ w bramce Marcela Jastrzębskiego i debiut w bramce Patryk Sobiecki. Najwięcej bramek dla Wisły: Samoila 8, Sroczyk 5, Dawydzik 4, Krajewski 4.
Nafciarze pozostają na fotelu lidera.
Jeśli chodzi o piłkarzy nożnych to oni już nie mieli tak zwanego spacerku. Ciężki bój o ligowe punkty stoczyli z Podbeskidziem Bielsko-Biała. To drużyna z Płocka była faworytem tego meczy, gdyż Podbeskidzie kręci się w okolicy strefy spadkowej, a Płocka Wisła cały czas walczy o wskoczenie do pierwszej szóstki, która jest premiowana grą w barażach, które dają awans do Ekstraklasy. Najważniejszymi ogniwami drużyny okazali się wychowankowie. To Fabian Hiszpański otworzył wynik w 46′ minucie. Tuż po przerwie w 54′ minucie kolejną bramkę dołożył Łukasz Sekulski, szybka odpowiedź gości w 58′ i to by było na tyle jeśli chodzi o bramki w tym meczu. Wynik 2:1 i 8 miejsce w tabeli z minimalną stratą do strefy barażowej.