Udany występ ciechanowskich zawodników Taekwondo na Mistrzostwach Polski w Białymstoku

Zredagował(a) on 14 czerwca 2022

Sześć medali indywidualnie oraz 2. miejsce drużynowo wywalczyli zawodnicy ciechanowskiego TKKF Promyk podczas Technicznych Mistrzostw Polski w Taekwondo Olimpijskim, które odbywały się 11 czerwca 2022r. w Białymstoku. Na sukces dziewięcioosobowego zespołu złożyły się starty poszczególnych zawodników.
Złote medale i tytuły Indywidualnych Mistrzów Polski wywalczyli : Paweł Nałęcz (senior), Alicja Laskowska (seniorka), Rafał Płoski (junior) i Katarzyna Płoska (juniorka młodsza). Medale srebrne zdobyli: Karolina Andrzejczyk ( juniorka młodsza) oraz Adrian Kuskowski (młodzik). W zawodach wystartowali również : Hanna Gałecka, Amelia Pajewska oraz Zuzanna Budniak.
Jak powiedział KRDP Dariusz Płoski trener teakwondo olimpijskiego, łącznie zawodnicy Promyka zdobyli 28 punktów w ramach ogólnopolskiego systemu sportu młodzieżowego. Obecnie, zawodników Promyka czeka okres roztrenowania, a następnie udział w obozach letnich, przygotowujących do nowego sezonu. Starty zaczynają się udziałem w  międzynarodowych zawodach w Szwecji -„ Swedish Open” w Sztokholmie – 2 września 2022r. Jest to europejski turniej rangi A2, przynoszący europejskie punkty rankingowe.